BLP05H6350XRY
DigiKey Part Number
568-12630-2-ND - Tape & Reel (TR)
568-12630-1-ND - Cut Tape (CT)
568-12630-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLP05H6350XRY
Description
RF MOSFET LDMOS 50V 4HSOPF
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 100 mA 108MHz 27dB 350W 4-HSOPF
Category
Voltage - Test
50 V
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
100 mA
Power - Output
350W
Part Status
Obsolete
Voltage - Rated
135 V
Surface Mount
Configuration
Dual, Common Source
Package / Case
SOT-1223-2
Frequency
108MHz