BLA8H0910L-500U
DigiKey Part Number
2156-BLA8H0910L-500U-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BLA8H0910L-500U
Description
RF MOSFET LDMOS 50V SOT502A
Customer Reference
Detailed Description
RF Mosfet 50 V 90 mA 900MHz ~ 930MHz 19dB 500W SOT502A
Category
Current Rating (Amps)
2.8µA
Manufacturer
Ampleon USA Inc.
Current - Test
90 mA
Packaging
Bulk
Power - Output
500W
Part Status
Active
Voltage - Rated
114.5 V
Technology
LDMOS
Mounting Type
Chassis Mount
Frequency
900MHz ~ 930MHz
Package / Case
SOT-502A
Gain
19dB
Supplier Device Package
SOT502A
Voltage - Test
50 V