LMR-600-75-DB
DigiKey Part Number
1946-LMR-600-75-DB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMR-600-75-DB
Description
STANDARD CABLE, WATERTIGHT, BLAC
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Coaxial Cable 75 Ohms
Category
Impedance
75 Ohms
Features
Direct Burial
Packaging
Spool
Conductor Material
Aluminum, Copper Coated
Cable Type
Coaxial
Dielectric Diameter
0.455" (11.56mm)
Jacket (Insulation) Material
Polyethylene (PE)
VoP, Velocity of Propagation
87.0
Jacket (Insulation) Diameter
0.590" (14.99mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C