LMR-400-75-FR
DigiKey Part Number
1946-LMR-400-75-FR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMR-400-75-FR
Description
LMR-400 W/NON-HALOGEN JKT, 75 OH
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Coaxial Cable 75 Ohms
Category
Impedance
75 Ohms
Features
Fire Retardant
Packaging
Spool
Conductor Material
Copper, Bare
Cable Type
Coaxial
Dielectric Diameter
0.285" (7.24mm)
Jacket (Insulation) Material
Polyethylene (PE)
VoP, Velocity of Propagation
85.0
Jacket (Insulation) Diameter
0.405" (10.29mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C