IB086-SMSM-12.0I
DigiKey Part Number
1946-IB086-SMSM-12.0I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IB086-SMSM-12.0I
Description
COAX CBL SMA TO SMA 12"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 0.086" Flexible Cable 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Amphenol Times Microwave Systems
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.086" Flexible Cable
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
62 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-60°C ~ 125°C