115101-35-M0.75
DigiKey Part Number
115101-35-M0.75-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
115101-35-M0.75
Description
COAX CBL BNC TO BNC 29.5"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to BNC Belden 179DT 29.53" (750.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Amphenol RF
Length
29.53" (750.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
Belden 179DT
Part Status
Active
Connector Impedance
75 Ohms
Style
BNC to BNC
Overall Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Frequency - Max
4 GHz