095Z820-160-012
DigiKey Part Number
115-095Z820-160-012-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095Z820-160-012
Description
COAX CBL SMA TO FAKRA II 12"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to Fakra II RG-174 12.00" (304.80mm)
Category
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bag
Length
12.00" (304.80mm)
Cable Type
RG-174
Style
SMA to Fakra II
Cable Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Jack
Overall Impedance
50 Ohms
1st Contact Gender
Female
Frequency - Max
3 GHz