095-909-176M050
DigiKey Part Number
ARF3466-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-909-176M050
Description
COAX CBL N-TYPE TO N-TYPE 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial N-Type to N-Type LMR 240 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Amphenol RF
Length
19.69" (500.00mm)
Series
Cable Type
LMR 240
Packaging
Bag
Cable Impedance
50 Ohms
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
N-Type to N-Type
Frequency - Max
6 GHz