095-850-162L075
DigiKey Part Number
95-850-162L075-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-850-162L075
Description
COAX CBL BNC TO HD-BNC 75'
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial BNC to HD-BNC Belden 1505A 900.0" (22.9m) 75.0'
Category
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bulk
Length
900.0" (22.9m) 75.0'
Cable Type
Belden 1505A
Style
BNC to HD-BNC
Overall Impedance
75 Ohms
1st Connector
BNC Plug
Frequency - Max
3 GHz