095-725-112M050
DigiKey Part Number
095-725-112M050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
095-725-112M050
Description
COAX CBL SMPM TO SMPM 19.6"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMPM to SMPM 0.047" Semi-Rigid Cable 19.69" (500.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Amphenol RF
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
19.69" (500.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.047" Semi-Rigid Cable
Style
SMPM to SMPM
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMPM Plug
Frequency - Max
18 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Gray
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-20°C ~ 75°C
2nd Connector
SMPM Plug
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Available To Order
Check Lead Time
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
COAX CBL SMPM TO SMPM 7"
In-Stock: 0
COAX CBL SMPM TO SMPM 8"
In-Stock: 0
COAX CBL SMPM TO SMPM 9"
COAX CBL SMPM TO SMPM 11"
COAX CBL SMPM TO SMPM 18"