RD50M100T2S/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD50M100T2S/AA-15 is not available
RD50M100T2S/AA-15
DigiKey Part Number
4306-RD50M100T2S/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD50M100T2S/AA-15
Description
RD50M100T2S/AA-15
Detailed Description
50 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C