RD37S10GE0-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD37S10GE0-14 is not available
RD37S10GE0-14
DigiKey Part Number
4306-RD37S10GE0-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37S10GE0-14
Description
RD37S10GE0-14
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C