RD37S10ANV30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD37S10ANV30 is not available
RD37S10ANV30
DigiKey Part Number
4306-RD37S10ANV30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD37S10ANV30
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C