RD15M10AN0X is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for RD15M10AN0X is not available
RD15M10AN0X
DigiKey Part Number
4306-RD15M10AN0X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RD15M10AN0X
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C