HDC37M3000X/AA-759.1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC37M3000X/AA-759.1 is not available
HDC37M3000X/AA-759.1
DigiKey Part Number
4306-HDC37M3000X/AA-759.1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC37M3000X/AA-759.1
Description
HDC37M3000X/AA-759.1
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C