HDC15M3000C-759.0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
New at DigiKey
Image for HDC15M3000C-759.0 is not available
HDC15M3000C-759.0
DigiKey Part Number
4306-HDC15M3000C-759.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC15M3000C-759.0
Description
HDC15M3000C-759.0
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Cadmium Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Connector Type
Plug, Male Pins
Current Rating (Amps)
11A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C