GMCT20F0E100JC/AA
DigiKey Part Number
4306-GMCT20F0E100JC/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMCT20F0E100JC/AA
Description
CONN RCPT HSG 20POS 3.81MM
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Housing for Female Contacts Connector Gray Free Hanging (In-Line) Backplane
Category
Pitch
0.150" (3.81mm)