DD78S32S0V50 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78S32S0V50 is not available
DD78S32S0V50
DigiKey Part Number
4306-DD78S32S0V50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78S32S0V50
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C