DD78M32S0V3S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD78M32S0V3S/AA is not available
DD78M32S0V3S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD78M32S0V3S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD78M32S0V3S/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C