DD62M10ANV30 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD62M10ANV30 is not available
DD62M10ANV30
DigiKey Part Number
4306-DD62M10ANV30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD62M10ANV30
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
62 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C