DD26M4B30T20/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M4B30T20/AA is not available
DD26M4B30T20/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M4B30T20/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M4B30T20/AA
Description
DD26M4B30T20/AA
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C