DD26M200V3S/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD26M200V3S/AA is not available
DD26M200V3S/AA
DigiKey Part Number
4306-DD26M200V3S/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M200V3S/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C