DD26M100E20/AA-15 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
26 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
DD26M100E20/AA-15
DigiKey Part Number
4306-DD26M100E20/AA-15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD26M100E20/AA-15
Description
DD26M100E20/AA-15
Detailed Description
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C