DD15M4R70T2S/AA-14 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 91
Image for DD15M4R70T2S/AA-14 is not available
DD15M4R70T2S/AA-14
DigiKey Part Number
4306-DD15M4R70T2S/AA-14-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M4R70T2S/AA-14
Description
DD15M4R70T2S/AA-14
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Shell Material, Finish
Stainless Steel, Passivated
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Contact Material
Copper Alloy
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C