DD15M300T2Z/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15M300T2Z/AA is not available
DD15M300T2Z/AA
DigiKey Part Number
4306-DD15M300T2Z/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15M300T2Z/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C