Z2A1-12CFRS-BA0001
DigiKey Part Number
1754-Z2A1-12CFRS-BA0001-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Z2A1-12CFRS-BA0001
Description
ZCONNECT, A CODE, SOCKET, PLASTI
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position FPC Connector Contacts, Bottom 0.106" (2.70mm) Surface Mount, Right Angle
Category
Pitch
0.106" (2.70mm)
Manufacturer
Amphenol LTW
Termination
Solder
Series
Height Above Board
0.311" (7.90mm)