M12A-12PFFP-SF8001
M12A-12PFFP-SF8001
M12A-12PFFP-SF8001
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
M12A-12PFFP-SF8001
DigiKey Part Number
1754-1028-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
M12A-12PFFP-SF8001
Description
CONN RCPT FMALE 12POS GOLD SLDR
Detailed Description
12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
M12A-12PFFP-SF8001 Models
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material
Zinc Alloy
Packaging
Tray
Color
Silver
Connector Type
Ingress Protection
IP68/IP69K - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Number of Positions
12
Shielding
Shell Size - Insert
M12-12
Current Rating (Amps)
1.5A
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating
30VAC/DC
Mounting Feature
Bulkhead - Front Side Nut
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C