863093C15MLF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 609-1432-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 863093C15MLF |
Description | CONN BACKSHELL 15POS 90DEG SHLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 15 Position Two Piece Backshell Connector Silver 90° Shielded |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 863093C15MLF Models |
Category | Cable Type Round |
Manufacturer Amphenol ICC (FCI) | Cable Exit 90° |
Packaging Bulk | Shielding Shielded |
Part Status Active | Primary Material Plastic |
Accessory Type Two Piece Backshell | Material Plastic, Metallized |
Number of Positions 15 | Hardware Assembly Hardware, Strain Relief |
Compatible Shell Size A | Color Silver |
Compatible D-Sub Size 15pos and HD26pos | Base Product Number |