D25P91C6PV00LF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
D25P91C6PV00LF
DigiKey Part Number
D25P91C6PV00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D25P91C6PV00LF
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS VERT PRESS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
D25P91C6PV00LF Models
Category
Termination
Press-Fit
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Connector Type
Plug, Male Pins
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C