93254-122HLF is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Sullins Connector Solutions
In Stock: 1,053
Datasheet
Similar
Sullins Connector Solutions
In Stock: 986
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 262
Connector Header Through Hole 22 position 0.100" (2.54mm)
93254-122HLF
DigiKey Part Number
93254-122HLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
93254-122HLF
Description
CONN HEADER VERT 22POS 2.54MM
Customer Reference
Detailed Description
Category
Mounting Type
Mfr
Termination
Solder
Series
Fastening Type
Push-Pull
Packaging
Bag
Contact Length - Mating
0.353" (8.97mm)
Part Status
Obsolete
Contact Length - Post
0.110" (2.79mm)
Connector Type
Overall Contact Length
0.563" (14.30mm)
Contact Type
Male Pin
Insulation Height
0.100" (2.54mm)