L77SDBH25SOL2RM8 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 616
Datasheet
In Stock: 78
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 428
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 832
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 258
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 245
In Stock: 157
WEC
In Stock: 302
WEC
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77SDBH25SOL2RM8
L77SDBH25SOL2RM8
L77SDBH25SOL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77SDBH25SOL2RM8
DigiKey Part Number
L77SDBH25SOL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDBH25SOL2RM8
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77SDBH25SOL2RM8 Models
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Mfr
Contact Finish
Gold
Series
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Tray
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Stamped
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Phosphor Bronze
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C