L717SDCH37POL2RM8
L717SDCH37POL2RM8
L717SDCH37POL2RM8
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDCH37POL2RM8
DigiKey Part Number
L717SDCH37POL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDCH37POL2RM8
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L717SDCH37POL2RM8 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C