Image for OQ2112800300G is not available
OQ2112800300G
DigiKey Part Number
OQ2112800300G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
OQ2112800300G
Description
TERM BLOCK HDR 21POS 3.50MM
Detailed Description
21 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.138" (3.50mm) Vertical Through Hole
Category
Current - UL
10 A
Voltage - UL
300 V
Series
Color
Gray
Operating Temperature
-40°C ~ 115°C
Pitch
0.138" (3.50mm)
Contact Tail Length
0.138" (3.50mm)
Header Orientation
Vertical
Insulation Height
0.362" (9.20mm)