SC50F103VN | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 235-1434-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SC50F103VN |
Description | THERMISTOR NTC 10KOHM 3969K BEAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | NTC Thermistor 10k Bead |
Datasheet | Datasheet |
Category | B25/85 3969K |
Manufacturer Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics) | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Series | Power - Max 50 mW |
Packaging Bulk | Length - Lead Wire 1.50" (38.00mm) |
Part Status Active | Package / Case Bead |
Resistance in Ohms @ 25°C 10k | Base Product Number |
Resistance Tolerance ±0.1°C |