ASR-SN480D100RW-L
DigiKey Part Number
2040-ASR-SN480D100RW-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR-SN480D100RW-L
Description
SSR RELAY SPST-NO 100A 24-530V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Module
Category
Voltage - Input
3 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 530 V
Series
Load Current
100 A
Packaging
Box
Termination Style
Screw Terminal
Part Status
Active
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C