ASR-SJ100D80W-L
DigiKey Part Number
2040-ASR-SJ100D80W-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR-SJ100D80W-L
Description
SSR RELAY SPST-NO 80A 0-100V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck
Category
Output Type
DC
Mfr
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Series
Voltage - Load
0 V ~ 100 V
Packaging
Box
Load Current
80 A
Part Status
Active
Termination Style
Screw Terminal
Mounting Type
Chassis Mount
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C