ASR-SD240D5ZW
DigiKey Part Number
2040-ASR-SD240D5ZW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASR-SD240D5ZW
Description
SSR RELAY SPST-NO 5A 24-280V
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Solid State Photo-Coupled Relay (Photorelay) SPST-NO (1 Form A) 4-SIP
Category
Voltage - Input
4 ~ 32VDC
Mfr
Voltage - Load
24 V ~ 280 V
Series
Load Current
5 A
Packaging
Box
Termination Style
PC Pin
Operating Temperature
-30°C ~ 80°C