C1E-32.000-10-1015-X-R
DigiKey Part Number
3997-C1E-32.000-10-1015-X-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
3997-C1E-32.000-10-1015-X-RCT-ND - Cut Tape (CT)
3997-C1E-32.000-10-1015-X-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1E-32.000-10-1015-X-R
Description
CRYSTAL 32.0000MHZ 10PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz ±10ppm Crystal 10pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1E-32.000-10-1015-X-R Models
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
32 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±15ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)