AWSCR-32.00CV-T
DigiKey Part Number
535-10016-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-10016-1-ND - Cut Tape (CT)
535-10016-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AWSCR-32.00CV-T
Description
CERAMIC RES 32.0000MHZ 5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz Ceramic Resonator Built in Capacitor 5 pF ±0.3% 40 Ohms -25°C ~ 85°C Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AWSCR-32.00CV-T Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Features
Built in Capacitor
Manufacturer
Abracon LLC
Capacitance
5 pF
Series
Impedance
40 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Ceramic
Package / Case
3-SMD, Non-Standard
Frequency
32 MHz
Size / Dimension
0.146" L x 0.122" W (3.70mm x 3.10mm)
Frequency Stability
±0.3%
Height
0.039" (1.00mm)
Frequency Tolerance
±0.5%