AVR-1Z100612SR15LT
DigiKey Part Number
535-AVR-1Z100612SR15LTTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-AVR-1Z100612SR15LTCT-ND - Cut Tape (CT)
535-AVR-1Z100612SR15LTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AVR-1Z100612SR15LT
Description
FIXED IND 150NH 83A 0.125 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 nH Unshielded Molded Inductor 83 A 0.125mOhm Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
88A
Mfr
Shielding
Unshielded
Series
DC Resistance (DCR)
0.125mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Molded
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.386" L x 0.228" W (9.80mm x 5.80mm)
Tolerance
±15%
Height - Seated (Max)
0.476" (12.10mm)