ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 535-12974-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T |
Description | MEMS OSC XO 32.7680KHZ LVCMOS |
Customer Reference | |
Detailed Description | 32.768 kHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.2V ~ 3.63V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASTMKH-32.768KHZ-MP-DCC-T Models |
Category | Voltage - Supply 1.2V ~ 3.63V |
Mfr | Frequency Stability ±75ppm |
Series | Operating Temperature -10°C ~ 70°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Current - Supply (Max) 1.3µA |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.2) |
Frequency | Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm) |
Output LVCMOS | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |