AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C
DigiKey Part Number
535-12950-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C
Description
XTAL OSC TCXO 24.5760MHZ LVCMOS
Customer Reference
Detailed Description
24.576 MHz TCXO LVCMOS Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AST3TQ-T-24.576MHZ-50-C Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppb
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
7mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)