ASPIAIG-S4035-220M-T
DigiKey Part Number
535-14224-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14224-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14224-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-S4035-220M-T
Description
FIXED IND 22UH 1.3A 290 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Wirewound Inductor 1.3 A 290mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPIAIG-S4035-220M-T Models
Category
Shielding
Shielded
Mfr
DC Resistance (DCR)
290mOhm Max
Series
Frequency - Self Resonant
10MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Wirewound
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Inductance
Mounting Type
Surface Mount
Tolerance
±20%
Package / Case
Nonstandard
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Current - Saturation (Isat)
1.5A
Height - Seated (Max)
0.146" (3.70mm)