ASPIAIG-Q1010-3R3M-T
DigiKey Part Number
535-ASPIAIG-Q1010-3R3M-TTR-ND - Tape & Reel (TR)
535-ASPIAIG-Q1010-3R3M-TCT-ND - Cut Tape (CT)
535-ASPIAIG-Q1010-3R3M-TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPIAIG-Q1010-3R3M-T
Description
FIXED IND 3.3UH 25A 4.1 MOHM SMD
Detailed Description
3.3 µH Shielded Molded Inductor 25 A 4.1mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ASPIAIG-Q1010-3R3M-T Models
Category
Current - Saturation (Isat)
23.4A
DC Resistance (DCR)
4.1mOhm Max
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.469" L x 0.433" W (11.90mm x 11.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.394" (10.00mm)