ASPIAIG-F7030-2R2M-T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 535-14209-2-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ASPIAIG-F7030-2R2M-T |
Description | FIXED IND 2.2UH 13A 13.7 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Shielded Molded Inductor 13 A 13.7mOhm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ASPIAIG-F7030-2R2M-T Models |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 13.7mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Type Molded | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±20% | Supplier Device Package 7030 |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm) |
Current - Saturation (Isat) 17A | Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm) |