ASGTX-C-120.000MHZ-1-T2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 13
Datasheet
120 MHz VCTCXO LVCMOS Oscillator 3.135V ~ 3.465V 6-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ASGTX-C-120.000MHZ-1-T2
DigiKey Part Number
ASGTX-C-120.000MHZ-1-T2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASGTX-C-120.000MHZ-1-T2
Description
XTAL OSC VCTCXO 120.0000MHZ LVCM
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ASGTX-C-120.000MHZ-1-T2 Models
Category
Voltage - Supply
3.135V ~ 3.465V
Mfr
Frequency Stability
±1ppm
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 70°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
45mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.354" L x 0.276" W (9.00mm x 7.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.088" (2.24mm)