ASG-D-V-A-100.000MHZ-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Abracon LLC
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Abracon LLC
In Stock: 407
Datasheet
Parametric Equivalent
CTS-Frequency Controls
In Stock: 0
100 MHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Abracon: Who We Are Today
ASG-D-V-A-100.000MHZ-T
DigiKey Part Number
ASG-D-V-A-100.000MHZ-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASG-D-V-A-100.000MHZ-T
Description
XTAL OSC VCXO 100.0000MHZ LVDS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
ASG-D-V-A-100.000MHZ-T Models
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±35ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Supply (Max)
40mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Supplier Device Package
6-SMD (7x5)
Frequency
Size / Dimension
0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.075" (1.90mm)