ASFLMB-10.000MHZ-XY-T
DigiKey Part Number
535-11040-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-11040-1-ND - Cut Tape (CT)
535-11040-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASFLMB-10.000MHZ-XY-T
Description
MEMS OSC XO 10.0000MHZ LVCMOS
Detailed Description
10 MHz XO (Standard) LVCMOS Oscillator 1.8V ~ 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
EDA/CAD Models
ASFLMB-10.000MHZ-XY-T Models
Category
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±10ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Current - Supply (Max)
16mA
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.035" (0.90mm)