ASEAIG-24.000MHZ-C-T
DigiKey Part Number
535-14778-2-ND - Tape & Reel (TR)
535-14778-1-ND - Cut Tape (CT)
535-14778-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASEAIG-24.000MHZ-C-T
Description
OSC XO 24.000MHZ 3.3V CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current - Supply (Max)
13mA
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Function
Enable/Disable
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Output
CMOS
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)