APAE1575R1840AADB7-T
DigiKey Part Number
535-11950-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
APAE1575R1840AADB7-T
Description
RF ANT 1.575GHZ CER PATCH PIN
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA GPS Ceramic Patch Pin Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
APAE1575R1840AADB7-T Models
Category
Frequency Range
1.580GHz ~ 1.586GHz
Manufacturer
Abracon LLC
Antenna Type
Ceramic Patch
Series
Number of Bands
1
Packaging
Tray
VSWR
1.5
Part Status
Active
Termination
Pin
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.181" (4.60mm)
Frequency (Center/Band)
1.575GHz